Сіверська міська рада

Спалах АЧС (африканської чуми свиней)

В одному з приватних фермерських господарств села Котелеве, на Буковині, стався масовий спалах африканської чуми свиней. За одну ніч там померло 440 голів тварин.

Про це розповіла начальниця Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Анжела Косован, пише «Укрінформ».

«За попередню ніч не стало 440 голів свиней: серед них молодняк і свиноматки. Дуже стрімке поширення. У лабораторії вже підтвердили африканську чуму свиней », – розповіла Анжела Косован.

За її словами, сьогодні вже провели комісію під головуванням заступника голови Чернівецької ОДА Богдана Ковалюка, на якій визначили план подальших дій, щоб запобігти поширенню чуми.

Повідомляється, що знищити повинні всіх свиней господарства, це 21 тис. голів. Фахівці кажуть, що це дуже велика кількість. Тому працюватимуть над цим спільно з підприємством. Звідки на фермі вірус АЧС, поки не встановили.

«Зазвичай це інфікування від диких тварин, в тому числі від диких кабанів. Але могли і з кормами занести, або навіть працівники. Це все будуть розслідувати. До нас їде комісія з Києва. Це вперше такий масовий випадок », – додала Анжела Косован.

Також вона повідомила, що відтепер в трикілометрової зоні від села Котелеве введений карантин. А зона в радіусі 10 км знаходиться під наглядом, таке рішення затвердила комісія.