Сіверська міська рада

Меню

Меню

Інформаційна довідка щодо державної підтримки тваринництва у 2021 році

Тваринництво

 

інформаційна довідка

щодо державної підтримки тваринництва у 2021 році

(після внесення відповідних змін до Порядку використання коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

від 07.02.2018 № 107)

 І. Нормативно-правові акти

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників» від 08.02.2017 № 77 (зі змінами), визначено напрями державної підтримки на 2021 рік, одним із яких є державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Механізм і напрями надання підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції визначено проєктом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», який буде затверджено в установленому порядку.

Форми заявок та відповідних документів для нарахування та виплати підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затверджені наказом Мінекономіки від 07.07.2020 № 1287, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04 серпня 2020 р. за № 747/35030який після внесення відповідних змін до Порядку використання коштів буде приведено у відповідність.

ІІ. Напрями та алгоритми надання підтримки

1) Дотація за наявні бджолосім’ї  –  надається на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, – Сіроштан Олександр Миколайович (e-mail: O.Siristhan@me.gov.ua, тел.: (044) 200–47–73*4049).

2) Відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів – надається юридичним особам та фізичним особам-підприємцям незалежно від організаційно-правової форми та форми власності за закуплені ними вітчизняні або імпортовані племінні тварини, бджоли, сперму та ембріони у розмірі – до 80 % вартості (без податку на додану вартість), але не більше ніж:

за племінні телиці, нетелі, корови  – 50 400 грн за голову;

за племінні свинки та кнурці– 16 000 грн за голову;

за племінні вівцематки, барани, ярки – 17 600 грн за голову;

за племінні козематки, цапи, кізочки, цапки – 17 600 грн за голову;

за сперму бугаїв/кнурів – 160 грн за дозу (не більше 3-х доз на голову ВРХ та 5 доз на голову свиней), сексована – 480 грн за дозу не більше 1-ї дози на голову;

бджоли – бджолопакети – 800 грн, бджоломатки – 160 грн;

за ембріони ВРХ  – 800 грн за одну штуку.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактних осіб, відповідальних за даний напрям державної підтримки, – Романової Ольги Володимирівни (e-mail: oromanova@me.gov.ua, тел.: (044) 200-23-93) та Вігури Марії Василівни (e-mail: M.Vihura@me.gov.ua, тел.: (044) 200-23-94).

3) Відшкодування вартості об’єктів  надається юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам-підприємцям у тому числі сімейним фермерським господарствам у розмірі до 50 % вартості, а сільськогосподарським кооперативам в розмірі до 70 % вартості.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, – Сагановської Ірини Володимирівни (e-mail: isahanovska@me.gov.ua, тел.: (044) 200-23-69).

4) Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів – надається тільки тим суб’єктам господарювання, які отримували таку компенсацію у 2018 – 2019 роках у розмірі 25 % обсягу залучених кредитних коштів на період кредитування до 5 років.

Довідково: кредити, залучені для здійснення будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм та комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м’яса) та/або побічних продуктів тваринного походження, що належать до II та III категорій, у тому числі вартості обладнання згідно з проектно-кошторисною документацією.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, – Глухової Марини Олександрівни (e-mail: mhlukhova@me.gov.ua, тел.: (044) 200 -23-69).

5) Відшкодування вартості об’єктів із зберігання та переробки зерна –  надаватиметься сільськогосподарським товаровиробникам юридичним особам, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів/послуг, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ними за попередній податковий (звітний) рік, новоутвореним сільськогосподарським товаровиробникам, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, за результатами кожного окремого звітного періоду на безповоротній основі в розмірі до 50 % вартості.

 Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, – Танцюри Сергія Юрійовича (e-mail: s.tantsyura@me.gov.ua, тел.: (044) 200-23-75).

6) Дотація за утримання кіз та овець  –  надається юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, які є власниками кіз та овець, за кожну наявну станом на 1 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку в розмірі 1000 гривень за одну голову.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, – Глухової Марини Олександрівни (e-mail: mhlukhova@me.gov.ua, тел.: (044) 200 -23-69).

7) Дотація за приріст поголів’я корів – надається суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року в розмірі 30 000 гривень за одну голову.

Інформація для фермерських господарств! Фермерські господарства мають право на вибір отримати або дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності за рахунок коштів бюджетної програми (1201150) «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Ті фермерські господарства, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності на умовах Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, не можуть претендувати на отримання дотації за приріст корів на умовах цього Порядку.

Якщо ще залишились запитання звертайтесь до контактної особи, відповідальної за даний напрям державної підтримки, – Курзакової Тетяни Анатоліївни (e-mail: tkurzakova@me.gov.ua, тел.: (044) 200 -23-69)

 

https://agro.me.gov.ua/ua/pidtrimka/tvarinnictvo

Поділитися новиною

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *