Сіверська міська рада

Меню

Меню

Про порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності та її залишків

Про порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності та її залишків

 

Статистика свідчить, що з підвищенням середньодобової температури зростає кількість пожеж на відкритих територіях. Людський фактор є основним в процесі виникнення такого роду пожеж, це пов’язано з умисним випалюванням рослинності на прилеглій до населених пунктів територіях з метою подальшого використання їх під заготовку сіна та пасовища, з початком робіт на присадибних ділянках та розведення багать, а також необережністю при використанні джерел відкритого вогню, що в умовах сухої вітряної погоди сприяє займанню сухої рослинності та поширенню пожеж на значні території.

  Більш того ліквідація таких пожеж потребує залучення значної кількості сил та засобів пожежно – рятувальних підрозділів на тривалий час, що у свою чергу призводить до зниження рівню протипожежного захисту населених пунктів громади, значних матеріальних затрат, а також унеможливлює виконання завдань за прямим призначенням щодо порятунку людей та гасіння пожеж у зоні відповідальності.

  Порушення вимог пожежної безпеки у лісах, самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів, порушення Закону «Про охорону атмосферного повітря».

Так Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Порушення вимоги пожежної безпеки в лісах  

тягне за собою накладання штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі,-

тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від шістсот тридцяти до тисячі вісімсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Стаття 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Самовільне випалювання рослинності або її залишків

тягне за собою накладання штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від дев’ятисот до тисячі двохсот шістдесяти  неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та обєктів природно – заповідного фонду,-

тягнуть за собою накладання штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти  до однієї тисячі вісімсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Стаття 245 Кримінального кодексу України

Знищення або пошкодження обєктів рослинного світу

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом-

Караються штрафом від п’яти тисяч вісімсот до дев’яти тисяч неоподаткованих мінімумів громадян або обмеження волі від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки,-

Караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років

Враховуючи вищезазначене Сіверська міська рада застерігає громадян та суб’єктів господарювання усіх форм власності від вчинення необдуманих або навмисних дій по знищенню або пошкодженню обєктів рослинного світу, випалюванню рослинності або її залишків та порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Поділитися новиною

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *