Сіверська міська рада

Меню

Коли звертатись до постачальника газу, а коли – до оператора газорозподільних мереж?

До кого звертатись з уточнення суми в платіжці або щодо встановлення газового лічильника? Такі питання періодично виникають у мешканців Донеччини. Тож постачальник електроенергії, газу та енергоефективних рішень YASNO допомагає розібратись, хто і за що відповідає.

Внаслідок реформи газового ринку функції колишніх «облгазів» щодо забезпечення споживачів газом розділені між компаніями-постачальниками та операторами газорозподільних мереж (ГРМ). І з 1 серпня минулого року кожна родина може вільно обрати постачальника газу з огляду на якість послуг та наявність додаткових сервісів. А ось змінити оператора ГРМ наразі неможливо.

Отже, YASNO (ТОВ «Донецькі енергетичні послуги») як постачальник газу:

·         забезпечує клієнтів необхідними обсягами блакитного палива для споживання;

·         за 5 днів до початку наступного місяця прозоро оприлюднює тариф на газ з переліком всіх його складових;

·         розраховує клієнтів за спожитий газ за даними, які надають оператори ГРМ (саме тому показання газових лічильників слід, як і раніше, передавати операторам ГРМ, міськгазам);

·         впроваджує зручні онлайн-сервіси – єдиний Особистий кабінет та мобільний додаток для розрахунків за газ та електроенергію без комісії;

·         пропонує клієнтам обслуговування в комфортних енергоофісах і швидкі відповіді на дистанційні звернення;

·         надає знижки на енергоефективні продукти;

·         консультує з питань енергоефективності.

У свою чергу, оператор ГРМ:

·         відповідає за доставку палива від магістральних газопроводів до квартир і будинків клієнтів;

·         розраховує клієнтів за послугу доставки газу;

·         вирішує всі технічні питання, пов’язані з газорозподільною мережею: обслуговує труби і під’єднані до них газові прилади (колонки, плити та обігрівачі);

·         встановлює газові лічильники і перевіряє їх технічний стан;

·         приймає показання газових лічильників;

·         передає дані про обсяги спожитого газу компаніям-постачальникам.

«Сьогодні українці отримують дві платіжки за газ, тому що сплачують за нього різним компаніям. За сам газ клієнти сплачують постачальнику, а за його доставку – оператору ГРМ. Тепер одними трубами може йти газ від різних постачальників. І до кого з них приєднатись, кожний клієнт обирає сам. А коли постачальник окрім газу пропонує ще й електроенергію та зручні сервіси, це допомагає зекономити гроші на сплаті рахунків без комісії. Також це суттєво зменшує витрати часу на вирішення питань, пов’язаних з постачанням одразу двох енергоносіїв», – розповів директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Нагадаємо, приєднатися до постачання газу від YASNO можна на сайті компанії, за допомогою Viber-бота або в одному з понад 20 енергоофісів, розташованих в усіх великих містах регіону. Крім того, тепер зробити це можна також у восьми відділеннях банку ПУМБ у Бахмуті, Костянтинівці, Покровську, Дружківці, Добропіллі, Краматорську, Слов’янську та Соледарі.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Черкаській областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Прес-служба YASNO

у Донецькій області