Сіверська міська рада

Меню

Меню

Суб’єктам господарювання!

                             Суб’єктам господарювання!

               Закон № 1017-ІХ: зміни щодо застосування РРО 

     Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій  інформує фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі -РРО). 
      Верховною радою України прийнято Закон України №1017-ІХ від 01.12.2020 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо лібералізації застосування РРО платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих санкцій (далі- Закон №1017). 
     Цим Законом внесені зміни до Податкового кодексу України та Законів України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 20.09.2019 року № 128-ІХ “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. 
     Закон № 1017 опубліковано у газеті «Голос України» від 09.12.2020

№ 228, а також розміщений на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1017-IX#Text) та набирає чинності з 10.12.2020 року. 
 
                   Законом № 1017 передбачені наступні зміни:

 • 1. Обов’язкове застосування РРО з 01.01.2021 року для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та медичних виробів, медичних послуг, складної побутової техніки та ювелірних виробів;
 • 2. Перенесено до 01.01.2022 року обов’язкове застосування РРО для ФОП – «єдинників» інших ризикових видів діяльності – реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастин та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів та туристичних агентств;
 • 3. Відтерміновано до 01.01.2022 року обов’язкове застосування РРО для всіх ФОП-«єдинників» другої – четвертої групи;
 • 4. Лібералізуються штрафні санкції – скасовано штраф за невідповідність готівки в касі, штраф за неподання звітності з використання програмного РРО, штраф за попереднє програмування товарів та штраф за не створення контрольної стрічки на програмному РРО;
 • 5. Скасовується механізм компенсації частини штрафних санкцій покупцю («КЕШБЕК»);
 • 6. При здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів РРО не застосовується.
 • 7. Визначено ліміти для фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати:
 • I група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн гривень;
 • II група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн гривень;
 • III група – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн гривень;
 • 8. Розмір обсягу доходу для фізичних осіб – «єдинників» щодо не використання РРО встановлений у розмірі 220 мінімальної заробітної плати (станом на 01 січня звітного року).

Поділитися новиною

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *