Сіверська міська рада

Ідентифікація сільськогосподарських тварин

Будьте пильними та відповідальними у відношенні до своїх тварин — проідентифікуйте їх.

Відповідно до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» проводиться ідентифікація усіх сільськогосподарських тварини, які утримуються у господарствах власників. Закон поширюється на юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Ідентифікацію провидить Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин та дільничні лікарні ветеринарної медицини районів міста за місцем утримання тварини. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

Обов’язковій ідентифікації підлягають:
 – велика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;
 – товарні свині — за добу до переміщення (продажу, забою);
 – лошата — не пізніше 1 року після народження.

Зауважимо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:
 – подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж;
 – ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
 – вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;
 – зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства.