Сіверська міська рада

До уваги суб’єктів господарювання!

До уваги суб’єктів господарювання!

Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Сіверської міської ради нагадує, що Донецька область   залишається в «помаранчевій» зоні, це означає, що необхідно продовжувати ретельно виконувати профілактичні заходи, спрямовані на запобігання поширенню COVID-19.

Діяльність суб’єктів господарювання на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) повинна здійснюватися відповідно до санітарних вимог та з урахуванням рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації.

Суб’єктам господарювання потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла.

У зв’язку з чим, перед початком роботи проводиться температурний скринінг усім працівникам.

Особи, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 градуса   або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків. При проведенні вимірювання температури тіла контактним методом, забезпечується обов’язкова дезінфекція виробу, яким здійснюється термометрія, після кожного його використання згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.

При наявності приміщень для відвідувачів, робота закладів має бути забезпечена з розрахунку один відвідувач на 10 кв. м площі торговельного залу за умови дотримання дистанції між ними не менше 1,5 метра із встановленням спеціальних позначок.

На вході до закладу  на робочому місці працівників або поруч з місцем видачі замовлень організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етілових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (наклейка, банер, тощо).

Допуск відвідувачів та перебування в приміщенні дозволяється тільки в респіраторі або захисній масці, так щоб були покриті ніс та підборіддя, про що на вході встановлюється відповідна інформація.

Робота працівників безумовно здійснюється в засобах індивідуального захисту (ЗІЗ) та одноразових рукавичках.

Після кожного зняття (ЗІЗ) та одноразових рукавичок працівник повинен ретельно помити руки з милом та обробити їх антисептичним засобом. Використані ЗІЗ, одноразові рукавички та паперові серветки (рушники) збираються в окремі контейнери (урни) з кришками, які мають вкладиші з поліетиленових пакетів та відповідне маркування.

Суб’єкти господарювання повинні забезпечити:

– постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників, використання багаторазових рушників заборонено;

– протягом робочого дня (не рідше ніж кожні 2 години), перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни проводити вологе прибирання з дезінфекцією виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи тощо);

– утилізацію використаних ЗІЗ, одноразових рукавичок, паперових серветок;

– обмежити скупчення працівників в закритих приміщеннях.

Працівники повинні:

– регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

– утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

– самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.