Сіверська міська рада

15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

Щороку 15 березня

відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів

Захист прав споживачів в Україні – один із пріоритетних напрямків захисту прав людини, ключовий інструмент перебудови економіки та якісного удосконалення здійснюваних реформ.

За рішенням ОНН це свято відзначається у річницю виступу Президента США Джона Ф.Кеннеді в Конгресі 15 березня 1961 року. На цьому виступі були проголошені чотири основних права споживача: на безпеку, на інформацію, на вибір і на право бути почутим, які пізніше лягли в основу Закону про захист прав споживачів. Кеннеді сказав: «Ми всі споживачі. Навіть Президенти».

Тому цей день – не просто важлива дата в календарі, але й прекрасна можливість для кожного з нас розширити свої знання, стати грамотним споживачем.

Приємно відзначити, що  Україна інтегрується до європейського економічного, політичного, суспільного простору. Впровадження нових підходів до розуміння споживчої політики та реалізації прав споживачів, вдосконалення законодавства, впровадження світового досвіду націлені на створення європейської якості життя для кожного громадянина України.

Діяльність Управління захисту споживачів спрямована на регулювання відносин між виробниками, продавцями та споживачами, покликана вирішувати всі питання у сфері захисту прав споживачів шляхом дотримання конституційних прав і свобод громадян.

Шановні споживачі, аби розуміти на що ви маєте право і на що можете розраховувати – підгляньте на сторінці «Споживач» на офіційному веб-сайті Сіверської міської ради (siversk@siverskagromada.gov.ua); у разі спірних питань можна  звернутися до Управління захисту прав споживачів ГУ Держпродспоживслужби  в Донецькій області за адресою:  м.Краматорськ, вул.Машинобудівників, буд.30 (spogivdon@ukr.net) або  зателефонувати на гарячу лінію 1545.

Міська рада бажає нашим громадянам відчувати себе захищеними у всіх сферах життя!

Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій