Сіверська міська рада

Меню

Як ОСББ і ЖБК зменшити витрати на електроенергію для місць загального користування

Рішенням Кабінету міністрів України компенсація надається жителям з електроопаленням, для яких діяв знижений тариф на електроенергію до 31.12.2020 р., та багатодітним сім’ям. Ці споживачі у І кварталі 2021 р. щомісячно отримуватимуть виплати від держави у складі субсидії, а за її відсутності кошти будуть зараховуватись на особовий рахунок в електропостачальника.

Освітлення сходових клітин, коридорів, міжквартирних майданчиків дозволяє мешканцям почуватись комфортно у своєму будинку в будь-який час доби. Енергопостачальник YASNO розповідає, як модернізувати систему освітлення у багатоповерхівках і сплачувати менше за електроенергію.

Витрати на освітлення місць загального використання в залежності від площі будинку можуть досягати 50 тис. грн на рік. Зменшити цю суму можливо, модернізувавши систему освітлення у будинку. Для багатьох ОСББ і ЖБК це ефективний і найменш затратний крок, який дозволить відчути економію при оплаті за електроенергію уже через один місяць.

Для цього необхідно:

1. Замінити у під’їзді звичайні лампи розжарювання на LED.

LED-лампи споживають до 10 разів менше електроенергії та слугують до 11 років без заміни, вони дають яскравіше світло, безпечні та не потребують спеціальної утилізації, як люмінесцентні лампи.

2. Встановити світильники з датчиками руху.

Особливістю роботи таких світильників є те, що вони вмикаються лиш тоді, коли людина потрапляє у радіус дії датчикаа весь інший час вони залишаються вимкненими. Таким чином споживання електроенергії відбувається виключно за потреби, а не протягом всієї доби.

3. Замінити електричну проводку у будинку за потреби.

Електричні мережі багатоповерхівок належать їхнім співвласникам. За їхній технічний стан відповідає ОСББ чи ЖБК, або компанія, яка обслуговує будинок. В багатьох будівлях радянської забудови внутрішньобудинкові електромережі перебувають у критичному стані і можуть не витримати будь-яких змін, оскільки їх в належний спосіб не обслуговували десятиліттями. Тому їх краще замінити. У нових будинках немає потреби замінювати проводку для проведення робіт з модернізації системи освітлення.

«Впроваджувати енергоефективні заходи аби мешканці будинку сплачували менше за електроенергію не так складно і затратно як може здатись на перший погляд. Щоб допомогти у цьому питанні, YASNO пропонує енергоефективні продукти та поширює поради та лайфхаки щодо ощадливого споживання. Користуючись ними і об’єднавши усіх мешканців будинку навколо цієї ідеї, ОСББ і ЖБК можуть зекономити кошти на інші енергоефективні заходи, наприклад, провести енергоаудит, утеплити фасад будинку та ін. Також ми пропонуємо мешканцям замінити лампи і у своїх квартирах на LED – це також зменшить загальне навантаження на внутрішньобудинкові мережі. Для цього в YASNO розробили спеціальні набори довговічного і комфортного освітлення для одно-, дво- та трикімнатних квартир», – сказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Черкаській областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Прес-служба YASNO

у Донецькій області