Сіверська міська рада

День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав

15 лютого 2021 року виповнюється 32 роки із дня виведення радянських військ з республіки Афганістан. Війна тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, – також наш співвітчизник. За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

Довгих десять років трагічна війна в Афганістані викликала в свідомості людей біль і смуток за понівечені долі наших воїнів. Війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Не дивлячись ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця.

Сьогодні в Сіверській громаді відбулися урочисті заходи до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
У КЗ “Центр культури та дозвілля” Сіверської міської ради відбувся тематичний концерт за участю працівників будинку культури. Зустріч була теплою і душевною. Секретар Сіверської міської ради — ВолошинаТ.В. та начальник відділу з питань соціального захисту населення виконкому міської ради Савченко О.В. звернулися у цей святковий і одночасно трагічний день до ветеранів війни зі словами щирої вдячності та привітали з пам’ятною подією.
«Шана ветеранам війни в Афганістані за їхню службу і вірність присязі. Вони гідно виконували свій обов’язок і проявили високі моральні якості та особистий героїзм!»

За традицією ветерани-афганці Сіверська згуртованим колективом відвідали пам»ятну стелу загиблому побратиму Сергію Кисиленко, поклали квіти до меморіалу загиблому воїну, згадали події тих часів, вшанували пам’ять хвилиною мовчання. Ветерани відвідали Сіверську ЗОШ №2, де навчався Кисиленко , згадали, вклонилися його пам»яті.

Також ,сьогодні представники міської ради відвідали матір загиблого воїна-афганця  Кисиленко Катерину Павлівну, поспілкувалися, подарували квіти, символічний подарунок та подякували за те, що виховала сильного та мужнього сина, який до останнього боровся, був вірний присязі та віддав найдорожче- своє життя. Побажали Катерині Павлівні міцного здоров”я, витримки,терпіння, добра,благополучча.

Пам”ятаймо та шануймо нашого мужнього земляка- Сергія Кисиленка , який віддав своє життя чужій війні.
Пам”ятаймо про подвиг воїнів! Вічна пам”ять усім загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.