Сіверська міська рада

ДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ

Протягом тижня спостерігається підвищення температури навколишнього середовища, тому лід починає втрачати свою міцність.  Перебуваючи зимовою порою на замерзлих водоймах: чи то рибалячи, чи то активно відпочиваючи, – потрібно пам’ятати правила поводження на льоду. Тонкий лід, як правило, трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні, у цих місцях можна провалитися! Міцність льоду слід перевіряти палицею, і в жодному разі ногою.

Під час перебування на льоду рибалкам та іншим особам необхідно дотримуватись таких правил безпеки:

– обминайте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу;

– не пробивайте в одному місці багато лунок;

– не збирайтеся великими групами на невеликій площі льоду;

– не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;

– завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12–15 метрів;

– якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.

Якщо провалились під лід, то:

– не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;

– кличте на допомогу;

– намагайтеся вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми, широко розкинувши руки і почергово витягуючи на поверхню ноги;

– вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік – звідки прийшли, – де міць льоду вже відома.

Далі необхідно переодягнутися, якщо сухого одягу під руками не виявилося, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Будьте обережними, не ризикуйте своїм життям!

Відділ запобігання НС Бахмутського РУ ГУ ДСНС України у Донецькій області