Сіверська міська рада

До уваги юридичних та фізичних осіб, які застосовують пестициди і агрохімікати

Кожного року з початком весняно-польових робіт в господарствах розпочинається комплекс агротехнічних заходів. Один із агроприйомів – роботи, пов’язані із застосуванням пестицидів і агрохімікатів. Міська рада звертає вашу увагу на те , що згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ № 746 від 18.09.1995р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск ( посвідчення ) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюються на всі галузі виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.

Допуск ( посвідчення ) видається спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області.
Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я.
      Особи, діяльність   яких пов’язана з пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи, (допуски-посвідчення повинні мати не тільки працівники підприємств та господарств, а і організатори цих робіт).

Виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами особами, які не мають допуску,  категорично заборонено.

Відмічаємо, що згідно статті 21 Закону України «Про захист рослин», порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну,
адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність, яку несуть особи, винні у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні допуску та посвідчення на право робіт з пестицидами і агрохімікатами.
Тільки дотримання вимог законодавчих актів у сфері захисту рослин, чітке виконання Державних санітарних правил, техніки безпеки, особиста відповідальність керівників господарств та інших суб’єктів господарювання забезпечить недопущення нанесення шкоди здоров’ю людей, безпеку бджіл, недопущення забруднення навколишнього природного середовища та отримання бажаного результату від проведення цих видів робіт.

Для отримання допусків (посвідчень) необхідно звернутись до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області в своєму районі.

Допуск ( посвідчення ) видається безкоштовно.