Сіверська міська рада

Меню

Меню

Історія успіху проєкту «Благоустрій міського простору»

Громадська організація «Агенція суспільних

ініціатив»   була створена в грудні минулого року мешканцями Сіверської ОТГ, які приймають активну участь в житті громади. Свою діяльність ГО спрямовує на вирішення проблем у соціальній і культурній сферах нашої громади, а також у сферах благоустрою, інклюзивної освіти та гендерної рівності. Наша громадська організація намагається зробити вагомий внесок в справу загального добробуту громади через залучення коштів благодійних організацій, спонсорської допомоги і шляхом об’єднання зусиль членів громади для вирішення існуючих питань розвитку.

Цього року Сіверська міська рада оголосила конкурс громадських проєктів, мета яких полягала у долученні ініціативних городян до вирішення соціальних проблем на місцевому рівні. Проєкти мали відбутися в рамках Бюджету участі 2020 року за підтримки та фінансування Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру (ПРООН).

Звісно, члени «Агенції суспільних ініціатив» не могли не скористатися такою нагодою. У Сіверську дуже багато занедбаних місць навіть у центральній частині міста, де можна створити простір для активного або пасивного відпочинку. Ця ідея і стала підґрунтям для майбутнього проєкту. Об’єктом для реалізації задуму ми обрали подвір’я зруйнованого колишнього гуртожитку по вулиці Суворова, 15, що у центрі міста. Величезна ділянка (2000 квадратних метрів!) заросла хащами, які стали справжнім притоном для антисоціальних осіб. Зрозуміло, що це викликало занепокоєння у мешканців прилеглих багатоповерхівок.

Члени громадської організації запропонували на розгляд громади проєкт, який передбачав розачищення двору від чагарів та обладнання його трьома зонами: зоною відпочинку, дитячим і спортивним майданчиками.

Головна ідея проєкту полягала в тому, що створеними зонами відпочинку зможуть скористатися не лише сіверці, а всі мешканці нашої ОТГ, які приїжджають у справах до міста, оскільки локація розташована в кроковій доступності від таких соціальних об’єктів, як Інклюзивно-ресурсний центр, ЦНСП, міська лікарня, аптеки, центральний ринок.

Однак, коли ми підійшли до стадії реалізації проєкту, виявилося, що з технічних причин встановити обладнання на визначеному проєктом місці неможливо. Тому, зі згоди ПРООН, Сіверська міська рада запропонувала перенести монтаж майданчиків на іншу ділянку (вулиця Енергетика, 27), яка, до речі, розташована зовсім поруч із попередньо запланованим місцем.

На сьогодні вже проведені тендерні конкурси на закупівлю спортивних тренажерів, дитячих гойдалок та гірок, устаткування для вуличного волейболу, урн для сміття, лавочок. На зоощаджені в результаті тендеру кошти буде встановлено вуличні світильники із сонячними панелями.

Сподіваємося, коли городяни та жителі громади побачать вже реалізований проєкт, то зрозуміють, що громадські організації та ініціативні групи можуть зробити багато добрих і корисних справ. Про ці справи необхідно розповідати, щоб у організацій була широка громадська підтримка, щоб більше людей включалися в добровольчу і благодійну діяльність, щоб не гасла наша віра в добро і в добрих людей!

«Метою створення нашої організації є не отримання прибутку, а вирішення тієї чи іншої проблеми нашої громади. Наша історія — це приклад, як некомерційні організації регіону реально можуть допомогти городянам, покращуючи соціальну сферу громади за допомогою донорів, таких як Програма розвитку ООН, — сказав Юрій Тимошенко, голова ГО «Агенція суспільних ініціатив. — Впровадження конкурсу Бюджету участі в цьому році Сіверською міською радою дає мешканцям можливість безпосередньо приймати участь у здійсненні місцевого самоврядування шляхом висування ініціативних проєктів, на які передбачено використання певної частини бюджетних коштів для вирішення локальних проблем громади. Сподіваюся, що проєкт, який ми реалізуємо разом із міською радою — це тільки початок!»

Програму ООН з відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Реалізація проєкту адмініструється Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» (ЗУРЦ).

Источник: https://acmc.com.ua/istoriya-uspihu-proyektu-blagoustrij-miskogo-prostoru/
© АКМЦ

Поділитися новиною

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on telegram
Telegram

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *