Сіверська міська рада

Меню

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ  ЩОДО ОБМЕЖЕННЯ ОБІГУ ПІДАКЦИЗНИХ ТОВАРІВ ТА ПОСИЛЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА ЇХ ПРОДАЖЕМ

Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються  в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи

з підробленими марками цього податку тягне за собою     накладання штрафу від 200  до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян    ( від 3400 до 10200грн.,

Торгівля пива (крім безалкогольного), алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, тютюновими виробами, електронними сигаретами:

– у приміщеннях, заборонених законом

– торгівля особами,  яким не виповнилося 18 років,

– продаж вищезазначених товарів особам, яким не виповнилося 18 років,

– продаж тютюнових виробів в упаковках, які містять менш як 20 сигарет чи цигарок, чи    поштучно (крім сигар) тягне за собою накладання штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (від 6800 до 13600грн.).

Торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв, тютюновими виробами, електронними сигаретами  з рук, з лотків, у приміщеннях або

на територіях, заборонених законом тягне за собою накладання штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6800 до 13600грн. з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі).

Якщо вищезазначені дії вчинено  особою, на яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладання штрафу від 800 до 1400  неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян (від 13600 до 23800грн., конфіскація товару та виручки).

Забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:

– у закладах охорони здоров’я,

– у закладах освіти,

– у громадському транспорті, на зупинках транспорту, у підземних переходах,

– у закладах культури ,

– у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі),

– у ліфтах і таксофонах,

– на дитячих майданчиках,

– на спортивних майданчиках,

– у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування,

– у місцях проведення спортивних змагань за участю дітей.

Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що  використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння:

– особами, які не досягли 18-річного віку,

– особам, які не досягли 18-річного віку,

– у приміщеннях та на території закладів освіти, закладів охорони здоров’я Крім ресторанів, розташованих на території санаторіїв),

– у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

– у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі),

– у місцях проведення спортивних змагань за участю дітей,

– з торгових автоматів,

– на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива),

– поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар),

– у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет,

– з рук,

– у невизначених  для цього місцях торгівлі.

Забороняється продаж товарів дитячого  асортименту, що імітують тютюнові вироби або електронні сигарети, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згорання.

Якщо у продавця пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв,   вин столових,    тютюнових виробів,    електронних    сигарет,    рідин,    що використовуються   в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння виникли сумніви щодо досягнення 18-річного віку покупцем, який купує вищезазначені товари, продавець повинен звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документи , що підтверджує його вік.  У разі відмови надати такий документ – продаж товару цій особі забороняється.