Сіверська міська рада

СВЯТО  БЕЗ  ЖЕРТВ

Шановна громадо!

Незабаром Новорічні свята, які принесуть в кожний дім радість,   надії та кращі зміни в житті. Свічки, хлопавки, бенгальські вогні, звукові жарти і фонтани вогню, ракети – обов’язковий атрибут Нового року.   Нагадуємо вам про необхідність дотримуватись вимог протипожежної безпеки під час використання таких забав. Щоб свято не затьмарило ніяке лихо, а ще гірше -втрата близької людини, будьте максимально уважні! Бережіть своє життя, життя близьких, своє здоров’я  та майно!

Під час використання піротехнічних засобів   міська рада  рекомендує  враховувати наступне:

– купуйте піротехніку тільки в спеціалізованих магазинах;

– зверніть увагу на термін зберігання виробу, якщо він закінчився — краще утриматися від покупки;

– уважно читайте інструкцію щодо використання.

А  тим, хто напередодні новорічних свят вирішив заробити на продажу феєрверків, нагадаємо, що торгівля такими товарами має свої особливості та вимоги. Забороняється продаж побутових піротехнічних виробів за відсутності сертифікатів відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО або свідоцтв про визнання або їх копій на бланках установленого зразка, також зазначаємо, що продаж побутових піротехнічних виробів на ринках забороняється.

Шановні підприємці громади, нагадуємо вам щодо Постанови «Про затвердження Технічного регламенту піротехнічних виробів» –   на піротехнічному виробі  мають зазначатися дані про вікові обмеження для покупця‚ клас небезпеки‚ термін придатності‚ виробник. Підприємець, що займається цим видом діяльності, і його наймані продавці зобов’язані знати всі тонкощі роботи виробів і при продажу обов’язково проводити докладний інструктаж.  Зверніть увагу,  піротехнічні засоби    заборонено продавати або передавати особам, які не досягли певного віку.

До речі, за неправильне поводження з піротехнічними виробами передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 1956 Кодексу про адміністративні правопорушення  за  порушення порядку виробництва, зберігання, транспортування, торгівлі й використання піротехнічних засобів передбачено штраф від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів.