Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Про екскурсійну поїздку до м. Запоряжжя

Запоріжжя… Хортиця.. Колиска козацької слави, колиска козацької вольниці. Ці святі місця притягують до себе мільйони  українців. Відвідали 19.05.2018 року цю історичну землю й учні Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Хортиця – це не тільки мальовничі краєвиди рідної Батьківщини а й славетна українська історія.

Екскурсійний потяг привів учнів шевченківськими  стежками до Чорної гори, де ймовірно загинув князі Святослав.

А ще Хортиця – це неперевершений історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», де учні відвідали церкву Святої Покрови, побували в будинку останнього кошового отамана П. Калнишевського, у пушкарні та розглянули експозицію козацьких люльок.  Родзинкою екскурсії став сплав Дніпром на катері.

Учнів зачарували хортицькі озера, скелясті береги, атмосфера таємничості, оповитої різноманітними легендами.