Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

«Візьміть дитину у родину»

Під таким гаслом працює сьогодні Служба у справах дітей виконкому Сіверської міської ради.

Дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї,в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та на жаль вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю. Тим, хто не байдужий до долі дітей - сиріт і має бажання взяти на виховання дитину, повідомляємо, що наша держава всебічно підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Пріоритетна форма - усиновлення. Усиновлення — це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. Також це прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу,метою створення яких є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання. Дитячий будинок сімейного типу - це сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи (батьки-вихователі), які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім'я - це сім'я, або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання.

Як держава підтримує прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу?

- прийомна дитина зберігає статус сироти і користується усіма відповідними пільгами;

- прийомні батьки,батьки - вихователі отримують від держави щомісячну соціальну допомогу на утримання дитини;

- прийомні батьки,батьки – вихователі отримують щомісячне грошове забезпечення за виконання своїх обов’язків;

- прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу супроводжує соціальний працівник, який допомагає долати труднощі.

Якщо Ви відчуваєте, що Ваша сім’я може прихистити дитину-сироту, просимо звертатися  в Службу у справах дітей за адресою м. Сіверськ, вул. Центральна,8 або телефонувати за номером: 066-844-72-87