Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Набрав чинності закон, який виводить систему держконтролю за харчовою продукцією на якісний рівень

З 04.04.2018 набрав чинності Закон України «Про державний контроль за дотриманням  законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»  (№2042). Держава перестає диктувати підприємствам, що і як робити, а лише контролює, щоб продукція, що випускається, була безпечною для людини.

Закон передбачає, що перевірки підприємств харчової промисловості проводять без попереднього повідомлення (крім аудиту). Бізнес має бути готовий до приходу представника органу контролю без анонсу. Перевірятися буде весь ланцюжок – виробництво, перевезення, зберігання в об’єктах продажі.

Плановий захід державного контролю операторів ринку  з високим ступенем ризику здійснюється максимум раз на 2 роки, з низьким – раз в 5 років. Слід зауважити, що з 04.04.2018 у разі надходження звернення громадянина про порушення у сфері безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужба має право здійснювати позапланові перевірки без отримання погодження органу державної влади. Інспектори будуть здійснювати перевірки згідно з уніфікованим актом перевірки, який буде публічним. Закон передбачає відеофіксацію заходу контролю і з 04.04.2018 для її проведення згода суб’єкта господарювання не потрібна.

За порушення нового Закону передбачені жорстокі санкції для порушників. Для прикладу, виробництво/або обіг харчової продукції або кормів з використанням незареєстрованої потужності штраф на юр.осіб – 74460 грн., на ФОП - 40954 грн.; за пропонування  до реалізації або реалізація швидкопсувних харчових продуктів або кормів, строки зберігання яких закінчились, якщо внаслідок цього вони не стали шкідливими для здоров’я людини або тварини, передбачено штраф для юридичної особи – 44676 грн, для ФОП – 29784 грн.

Реалізація положень Закону  України «Про державний контроль за дотриманням  законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»   дозволить оперативно  реагувати на звернення фізичних осіб та  проводити заходи щодо усунення порушень.

Відділ економічного розвитку,

торгівлі та інвестицій