Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

ВЕТЕРИНАРНА СЛУЖБА ІНФОРМУЄ

На виконання Законів України «Про племінну справу у тваринництві», «Про ветеринарну медицину», «Прозаходи щодо реалізації пріоритетних положень Програми інтеграції України до Європейського Союзу» необхідно запровадити ідентифікацію та реєстрацію сільгосптварин.

Положення є обов'язковим для всіх суб’єктів господарювання - юридичних і фізичних осіб, що є власниками свиней, коней, ВРХ, ДРХ, займаються їх розведенням, утриманням, торгівлею, транспортуванням, проводять забій тощо.

Ідентифікація та реєстрація тварин запроваджуються з метою:

- одержання оперативної та надійної інформації про поголів'я;

- охорони території України від заразних захворювань;

- оптимізації планів ветеринарної медицини щодо ветеринарного контролю;

- профілактики, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних та незаразних хвороб;

- контролю переміщення в межах країни.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у особистих підсобних господарствах,  суб’єкт господарювання (власник) повинен звернутися до агента з ідентифікації за місцем проживання, або до Бахмутської районної державної  лікарні ветеринарної медицини.

Ідентифікація включає такі процеси:

- оформлення замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин, нумерація шляхом прикріплення бирок;

- реєстрація в реєстрі тварин інформації про переміщення, забій, падіж тощо.

Ідентифікацію  тварин у господарствах фізичної особи проводить також власник (утримувач) тварин або Адміністратор Реєстру тварин.

Ідентифікацію приплоду, отриманого від свиней належить проводити не пізніше 60 днів від моменту народження тварин, але раніше ніж вона залишить господарство.

Тваринам, які не пройшли ідентифікацію, ветеринарна допомогата профілактичні заходи не надаватимуться. За невиконання ветеринарних вимог передбачені штрафні санкції.

За повною інформацією звертайтесь до Бахмутської районної державної лікарні ветеринарної медицини, розташованою за адресою: 84500, Донецька обл., м. Бахмут,  вул. Бахмутська, 65, тел. 44-68-65.

Начальник Бахмутської районної

державної лікарні ветеринарної