Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Перше засідання робочої групи зі стратегічного планування

Стратегічне планування розвитку вже тривалий час застосовується в Україні, але досі воно давало позитивний результат переважно в містах обласного значення, які мали більш-менш відповідні для цього людські та матеріальні ресурси, а також волю керівництва міста для реалізації плану. В процесі децентралізації влади в Україні з’являються нові спроможні територіальні громади, які досі не мали досвіду такого планування свого розвитку. Вони мають самостійно, виходячи з власних інтересів, визначати і планувати власне майбутнє з використанням сучасних методик. Для орієнтування таких територіальних громад щодо суті та переваг стратегічного планування і призначено цей методичний матеріал

Розпорядженням міського голови від 25.09.2017 « Про утворення робочої групи з розробки Стратегічного плану розвитку Сіверської  об’єднаної територіальної громади»  утворено робочу групу у складі 15 осіб.

Робоча група почала активну роботу з розробки Стратегічного плану, головною метою якого є формування нового бачення сталого місцевого розвитку об’єднаної територіальної громади в умовах децентралізації  та процесів добровільного об’єднання громад, спільно з реалізацією завдань кардинального покращення якості життя шляхом комплексної зміни системи управління громадою, підвищення конкурентоспроможності місцевої економіки, інвестиційної привабливості, якості життя у громаді через ефективне використання ресурсів та реалізацію узгоджених інтерес влади, громади та бізнесу.

27.10.2017 в приміщенні міської ради відбулось перше засідання робочої групи зі стратегічного планування. У роботі засідання взяли участь депутати міської ради, працівники виконкому, приватні підприємці, представники громадськості, а також  в.о. старости сіл, що входять до складу громади. До роботи з розробки Стратегічного плану розвитку Сіверської  об’єднаної територіальної громади також залучений експерт  ВП Донецького ЦРМС.

Під час засідання мова йшла про необхідність розробки середньострокового плану (стратегічного плану) розвитку Сіверської об’єднаної територіальної громади та сприяння діяльності Робочої групи зі стратегічного планування розвитку громади, відбувся огляд процесу стратегічного планування громади та розглядалися документи для створення соціально-економічного аналізу Сіверської громади.

Також відбулося опитування підприємців та мешканців громади, огляд питань, пов’язаних з організацією процесу опитування та обговорення на тему: подальші кроки – загальний огляд графіку роботи зі стратегічного планування.

Під час засідання присутні мали змогу поставити запитання та висловлювати власну думку.