Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Зміни, які відбулись в законодавстві, щодо розгляду заяв про зміну імені особі, якій виповнилось 14 років.

Бахмутський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Донецькій області повідомляє, що 15.07.2017 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 року №477 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи».

Відповідно до внесених змін, виключені вимоги, щодо можливості подачі заяви про зміну імені особою, яка досягла 14-ти років лише за умови пред’явлення свідоцтва про її народження та довідки з місця проживання. Також, виключена норма, яка стосувалась можливості подання заяви про зміну імені особою, якій виповнилось 16 років, але від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць, при пред’явленні лише свідоцтва про народження та довідки з місця проживання.

Тобто, даними змінами передбачено необхідність при зміні імені чотирнадцятирічного заявника, для встановлення його особи та підтвердження громадянства пред'являти паспорт Громадянина України, а не свідоцтво про народження та довідку з місця проживання, як було раніше.

Окрім того, для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається в письмовій формі заява про згоду на зміну імені батьками данної фізичної особи або одного з батьків - у разі, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.

Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

Таким чином, Порядок  розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи приведено у відповідність до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Начальник Бахмутського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

у Донецькій області                                                                    Я.В.Носкова