Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

До уваги суб'єктів господарювання та мешканців міста!

На сьогоднішній день  в країні склалася напружена та нестабільна санітарно-епідемічна ситуація. За оперативними повідомленнями територіальних органів Держпродспоживслужби з початку поточного року від гострих кишкових захворювань постраждала 941 особа, з них – 750 дітей. Також  розслідувано  випадки  на ботулізм, серед них   -  33 пов’язані  із  вживанням рибної продукції, у т.ч. п’ятеро померло (1 людина з Донецької області).

Основними причинами, які сприяли виникненню спалахів інфекційних хвороб,   були грубі порушення санітарного законодавства.

З метою попередження виникнення  гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь міська рада просить суб’єктів господарювання посилити контроль над роботою своїх підприємств та вжити профілактичні заходи щодо  транспортування та умов зберігання продуктів харчування; правил особистої гігієни продавців; обов’язкового проходження медичних оглядів; наявності медичних книжок; проведення дезінфекційних заходів з обладнанням, інвентарем та в  приміщеннях.

Також міська рада зауважує, що керівники торгівельних підприємств несуть відповідальність згідно статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та статті 325 Кримінального кодексу України  за порушення санітарних правил і норм.

Споживачам радимо при здійсненні купівлі товару звертати увагу на дату виготовлення та кінцевий термін реалізації продукції; визначати якість продукції безпосередньо за допомогою органів відчуття (зір, дотик, смак, запах). Пам’ятайте, що  неякісна продукція може призвести до погіршення стану вашого здоров’я, не будьте добровільними заручниками хвороби!