Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

До уваги орендарів водних об’єктів

До уваги орендарів водних об’єктів!

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні переважатиме тепла та посушлива погода, що створить передумову для формування довготривалої надзвичайної пожежної небезпеки.

За статистикою, основними причинами виникнення пожеж на відкритих територіях є людська діяльність.

На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

При спалюванні сухої рослинності, очерету на берегах водойм виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Дотримуйтесь вимог правил пожежної безпеки, адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.

У місцях масового відпочинку на берегах водоймищ звернути увагу відпочиваючих на заборону протягом пожежонебезпечного періоду:

- розводити багаття у лісі на берегах водоймищ;

- заїжджати автомобілем до лісу;

- палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

- залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

- створювати смітники та спалювати відходи.

При виявленні пожежі – не в падайте в паніку та не приймайте поспішних, необдуманих рішень, а негайно телефонуйте за номером «101».