Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Так на території Сіверської міської ради (об’єднана територіальна громада) відділом соціально-правової та внутрішньої політики виконкому  міської ради спільно з фахівцем Бахмутського районного  центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, з 25 листопада по 10 грудня  проводилася акція  "16 днів проти насильства".

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Міжнародний день волонтера

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день прав людини

Відділом соціально-правової та внутрішньої політики виконкому  міської ради спільно з фахівцем Бахмутського районного  центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  проводилося  інформування серед навчально-виховних закладів та населення міської ради  з метою попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві.

Також проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».

Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім'ї - завдання, яке стоїть перед відділом соціально-правової та внутрішньої політики виконкому  міської ради спільно з фахівцем Бахмутського районного  центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Ми повинні донести до дитини розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Адже за результатами анкетування  в Україні майже 60 відсотків дітей, вдома та в школі, страждають від насильства . Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

Безумовно,  подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку