Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Програма економічного розвитку східної України

Данська Рада у справах Біженців розпочинає новий проект, спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, у стабілізації їх життя, досягненні довгострокових рішень шляхом працевлаштування, самозайнятості та отримання доходів, можливостей професійної освіти, зміцнення інституційного потенціалу та змін в законодавстві Україні.

В рамках цього проекту планується впровадження наступних компонентів:

1)  ПРОГРАМА НАДАННЯ БІЗНЕС-ГРАНТІВ  на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу, яка  передбачає надання 600 бізнес-грантів у розмірі від 300 до 1000 доларів США на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу.

2)  ПРОГРАМА СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. Цей компонент передбачає створення принаймні 250 нових робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. В рамках цього компоненту будуть надані бізнес гранти в розмірі від 2000 до 10000 доларів США, в залежності від кількості нових робочих місць, для розширення бізнесу та створення нових робочих місць.

3)  ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, на ринку праці. Цей компонент передбачає підтримку принаймні 500 ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, шляхом надання індивідуальних грантів в розмірі до 200 доларів США на отримання нових та покращення існуючих навичок через проходження відповідних курсів професійної освіти.

4)  ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ РЕГІОНАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ ЗАЙНЯТОСТІ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ. Цей компонент передбачає матеріально-технічну та інформаційно-консультаційну підтримку регіональних центрів зайнятості в східній Україні і, відповідно, допомогу ВПО та особам, які постраждали від конфлікту в Україні, в набутті професійних навичок, актуальних для наявних ринків праці, та подальшому працевлаштуванні.

5)  ПРОГРАМА СПРИЯННЯ ПОЛІПШЕННЮ УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА, що впливає на економічний розвиток ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні (проведення інформаційно-просвітницької роботи та консультацій з місцевими підприємцями (в тому числі ВПО, які володіють та керують різними підприємствами), а також представниками середнього та великого бізнесу для виявлення перешкод для економічного розвитку бізнесу).

Більш детальна інформація за посиланням http://lap.drc.ngo.

Телефони для довідок: 050 367 90 95 Гаряча лінія (з 9:30 до 17:00), 050 620 71 76