Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Безпечно використовуйте балони зрідженого газу!

Кожен рік на об’єктах які займаються приготуванням та реалізацією продуктів харчування у місцях з масовим перебуванням людей  відбуваються пожежі (вибухи) під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ), в наслідок чого травмуються працівники, у т.ч. смертельно.  Для запобігання виникненню таких аварій та нещасних випадків під час використання необхідно неухильно дотримуватись  вимог безпечної експлуатації балонів ЗВГ.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України  від 15.05.2015  № 285 «Про затвердження Правил безпеки систем газопостачання» допускається використання  балонів ЗВГ як джерело газопостачання підприємств громадського харчування. При цьому такі балони повинні  встановлюватись тільки зовні будинку, відповідно до вимог з проектування шафових групових газобалонних установок, визначених ДБН В.2.5-20-2001.

Основні вимоги щодо використання балонів ЗВГ визначені в пункті 2 «Вимоги безпечної експлуатації резервуарних, балонних, групових, геотермальних, випарних, змішувальних та індивідуальних балонних  установок ЗВГ»  розділу VІ зазначеного наказу.

Вказані вимоги не поширюються на пересувні торгові точки; для об’єктів сезонної торгівлі, нестаціонарних пунктів можливості використання балонів ЗВГ не передбачено. Ці обмеження застосовуються і під час торговельного обслуговування святкових заходів у місцях масового перебування людей.

Опосвідчення  та наповнення  балонів ЗВГ для суб’єктів господарювання може здійснюватись лише на спеціалізованій газозаправних станціях. Наповнення таких балонів на автомобільних газозаправних станціях і пунктах заборонено.

Тому звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які організовують роботу своїх закладів із використанням балонів ЗВГ, на безумовне дотримання вимог техногенної, пожежної безпеки, передбачених чинним законодавством України.