Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Управління праці та соціального захисту населення Артемівської РДА надає інформацію

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ БАХМУТСЬКОГО РАЙОНУ

З метою недопущення позбавлення громадян права на отримання компенсації за надання соціальних послуг особам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, управління праці та соціального захисту населення Артемівської РДА надає інформацію щодо умов  призначення і виплати вищезазначеної компенсації згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 № 558 "Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги".

Щомісячна компенсаційна виплата  (далі - компенсація) призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).
        Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
       - 15 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи;
     - 10 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, інвалідам II групи та дітям-інвалідам;
      - 7 відсотків - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам III групи та хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.
     Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.
        Для призначення компенсації подаються такі документи:
      1) фізичною особою, яка надає соціальні послуги:
- заява про згоду надавати соціальні послуги;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
- копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів;
      2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):
- заява про необхідність надання соціальних послуг;
- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
- копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
- висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до сомообслуговування (за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальною. експертною комісією потребують постійного стороннього догляду).
         Компенсація призначається:
- на час встановлення групи інвалідності - інвалідам I групи, інвалідність яких встановлена безстроково та які згідно з довідкою до акта огляду медико - соціальною експертною комісією потребують постійного стороннього догляду;
- на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.
        Згідно з пунктом 14 Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, і покриття витрат на її доставку провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
        Джерелом фінансування вказаних компенсаційних виплат відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України є видатки місцевих бюджетів, які необхідно передбачати у складі асигнувань на місцеві програми соціального захисту та соціального забезпечення. Тобто, асигнування на виплату компенсацій фізичним особам за надані ними соціальні послуги повинні щорічно плануватися  у бюджетах міст обласного підпорядкування та районних бюджетах, бюджетах об'єднаних територіальних громад. Такі видатки затверджуються органами місцевого самоврядування при прийнятті місцевого бюджету на відповідний рік.
       Статтею 7 Закону України "Про соціальні послуги" визначено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначаються і виплачуються компенсаційні виплати в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.
       З огляду на відповідальність місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за створення умов для реалізації законодавчих прав громадян, у тому числі щодо виплати зазначеної компенсації, просимо вжити всіх можливих заходів щодо обліку бюджетних зобов'язань з виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, які їх потребують.
        Фізичні особи, які одержують компенсацію, зобов'язані повідомити структурні підрозділи з питань соціального захисту, що призначають ці виплати, про обставини, які можуть вплинути на умови їх призначення  та виплати. У разі виявлення таких обставин виплата компенсації припиняється з дня, що настає за днем виникнення таких обставин. У разі одержання у зв'язку з цим зайвих сум компенсації одержувачі повинні відшкодувати структурним підрозділам з питань соціального захисту населення надміру виплачені суми за весь період, коли фізична особа не мала права на одержання компенсації.

Начальник  управління                                                                                                Г.М. Мусаєва

Носова Ю.П.
 (0627)44-71-55