Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Увага! Як вберегтися від вибухонебезпечних предметів. Запам’ятайте та розкажіть дітям!

Ігри з невідомими предметами можуть закінчитися трагедією. Про це щодня попереджають дітей поліцейські у школах і дитсадках під час занять з безпеки та розповідають, що потрібно робити при виявленні підозрілих знахідок. Вибухотехніки демонструють малечі макети вибухових пристроїв та пояснюють, яка вбивча сила у них закладена.

Аналогічну інформацію діти мають отримувати від батьків, однак часто саме дорослі надають поганий приклад, приносячи додому небезпечні предмети. Недостатня увага за дітьми, які знаходять вибухові «іграшки», також загрожує безпеці дітей.

Вберегти життя може своєчасний дзвінок до поліції.

Нагадуємо, до вибухонебезпечних предметів відносяться:

• вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, які вибухають під впливом зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою).

• боєприпаси (бойові частки ракет, снаряди, міни, ручні гранати, патрони).

• піротехнічні засоби: сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні патрони, вибухові пакети, петарди.

• ракети (освітлювальні, сигнальні), димові шашки.

• саморобні вибухові пристрої (міни-пастки, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу).

При виявленні вибухонебезпечних предметів необхідно:

• відійти на безпечну відстань(230-250 метрів);

• негайно повідомити про знахідку поліцію або ДСНС;

• припинити всі види робіт у районі виявлення даного предмета;

• попередити перехожих про небезпеку;

• дочекатися прибуття фахівців, щоб вказати місце знахідки.

Заборонено

• наближатися до предмету;

• пересувати його або брати в руки;

• користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

• розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

• користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню;

• палити.

Дотримуйтеся правил особистої безпеки, бережіть себе та своїх близьких!