Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

ДОПОМОГА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ДОСЯГНЕННЯ НЕЮ ТРИРІЧНОГО ВІКУ

Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич , який фактично здійснює догляд за дитиною.

Для одержання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку органам праці та соціального захисту населенняподаються такі документи:

·   заява матері (батька, усиновителя, опікуна);

·   копія або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про  надання відпустки;

·   копія свідоцтва про народження дитини;

·  копія трудової книжки матері (батька, усиновителя, опікуна), яка (який) здійснює догляд за дитиною;

·  довідка з місця навчання – для осіб, які навчаються;

·  довідка про те, що виплата допомоги по безробіттю або  матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться, - для  непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі  зайнятості;

·  виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – для осіб, що провадять підприємницьку діяльність.

Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім’ї  та декларація про доходи та майновий стан.

Усиновителі та опікуни подають також копію рішення про усиновлення або встановлення опіки.

Для найманих працівників фізичних осіб-підприємців допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі довідки роботодавця, до якої за відсутності печатки прикладається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Особи, що працюють в режимі неповного робочого часу або вдома, подають довідку з місця роботи про початок виконання трудових обов’язків на зазначених умовах.

Допомога призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб- суб’єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

Усиновителям та опікунам допомога призначається не раніше ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.

Днем звернення за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вважається день прийняття органом праці та соціального захисту населення відповідної заяви з усіма необхідними документами.

Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.