Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Роз’яснення щодо скасування штампів в паспортах Громадян України

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» від 14.07.2016р. № 3224 (закон вступив силу з 01.10.2016р.) – Верховна Рада постановила зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема до Наказу Міністерства юстиції України «Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні».
             Згідно даних змін - штамп в паспорті громадянина України про  шлюб або його розірвання в графі «сімейний стан» на 10 сторінці паспорту вже не проставляється. Натомість, на підставі актового запису про шлюб кожному із подружжя видається свідоцтво про шлюб (раніше видавалось одне свідоцтво).
          Штамп про розірвання шлюбу також вже не ставиться. У разі розірвання шлюбу відділом державної реєстрації актів цивльного стану кожному (колишнім чоловіку та дружині) видається свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі розірвання шлюбу за рішенням суду – рішення суду є документом, що підтверджує припинення шлюбу.
             Також скасовано вимогу щодо запису відомостей про дітей при державній реєстрації народження в паспорти батьків.
         Законодавець визначає, що метою проекту є уточнення переліку документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, з безконтактним електронним носієм або без такого, визначення правового статусу окремих категорій осіб, усунення правових прогалин в діючому правовому регулюванні, приведення Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» у відповідність із діючим законодавством та реаліями сьогодення.
         Також варто зазначити, що даним Законом змінено вік, з якого громадянин України зобов’язаний отримати паспорт. Відтепер, кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років.

Начальник Бахмутського районного відділу
державної реєстрації актів цивільного стану
Я.В.Носкова