Сіверська міська рада та її виконавчий  комітет співпрацює з особами, які добросовісно повідомляють про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Особи, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції, перебувають під захистом держави.

Повідомлення про корупцію можна  подати  засобами зв’язку:

• телефонний зв’язок: +380955333937,
  • електронний зв’язок: 3266900627@mail.gov.ua,
  • поштовий зв’язок: вул. Центральна, 8, м. Сіверськ, Бахмутського району Донецької області, 84522;

У разі письмового звернення, автору повідомлення необхідно вказати своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу та поставити особистий підпис.

Повідомлення також може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно).

УВАГА! Повідомлення підлягає розгляду, якщо:

- воно містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення посадовими особами місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, закладів;

- інформація стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Для повідомлень про корупцію  необхідні факти про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону) особами, визначеними у статті 3 Закону, зокрема:

• порушення обмежень щодо отримання подарунка, передбачені статтею 23 Закону;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • порушення встановлених Законом обмежень щодо одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
  • порушення вимог щодо обмеження спільної роботи близьких осіб, передбачені статтею 27 Закону;
  • порушення вимог стосовно обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачені статтею 25 Закону;
  • недотримання актів законодавства з питань етичної поведінки;
  • порушення вимог фінансового контролю, передбаченого статтями 45-46, 48-52 Закону;
  • порушення, пов’язані з організацією роботи із запобігання і виявлення корупції;
  • порушення вимог проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтею 56 Закону.

Про факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень можна повідомити також спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції:

• органи прокуратури
  • органи Національної поліції
  • національне антикорупційне бюро України
  • національна агенція з питань запобігання корупції